• Labsirdīgā kaušana

Pēdējās dienās aktuāls kļuvis jautājums – vai  legalizēt dzīvnieku kaušanu bez iepriekšējas apdullināšanas reliģisku mērķu vārdā? [Raksti: 1, 2, 3, 4 u.c.] Un pašreiz izskatās, ka likuma grozījumi šajā virzienā tiešām arī notiks.

Uz to reaģējot, nodibinājums “Dzīvnieku drauga fonds” (dzīvnieku aizsardzības organizācija, kas rīko dažādas kampaņas un vāc ziedojumus) aicina piedalīties piketā. Vairāk par to var izlasīt šeit.

Arī man šīs jaunās kaušanas metodes nešķiet pieņemamas. Bet man nav pieņemamas arī līdzšinējās kaušanas metodes un sajūtošu būtņu kaušana pārtikas ieguvei vispār. Vai man būtu jāiet piketēt, ja neatbalstu ne vienu, ne otru likuma variantu? (Neņemot vērā, ka šis pikets ir arī par tiesisku likumdošanu un demokrātiskāku valsts pārvaldi.)

Kaut kādā ziņā piedalīšanās šajā piketā nozīmē, ka tiek atbalstītas līdzšinējās metodes – vismaz uz šo jauno metožu fona, kas tiek piketa pieteikumā aprakstītas kā “barbariskas un cietsirdīgas”. Nedomāju, ka ir vērts mērīt, kura metode detaļās ir vairāk vai mazāk tāda vai šitāda, bet, spriežot pēc piketa pieteikuma var domāt, ka vecās metodes nepavisam nav barbariskas un cietsirdīgas – tās taču mūsējās, mūsu senču metodes. Pretējā gadījumā šajā uzsaukumā, vajadzēja būt kaut nelielai atrunai par kaušanas ētiskumu kopumā. Bet nekā tāda tur nav. Ir runa par iešanu aizstāvēt “Latvijas sabiedrības morālās vērtības”, kas, cik saprotu, ietver arī līdzšinējo kaušanas metožu pieņemšanu, atzīšanu.

Citāts: „Dzīvnieku drauga fonds” uzskata, ka pašreizējā „Dzīvnieku aizsardzības likumā” atspoguļojas Latvijas līdzšinējā tiesiskā kultūra un vēsturiskās tradīcijas dzīvības aizsardzībā un cietsirdības novēršanā, un sabiedrības izpratne par vērtībām.”

Varbūt šādu piketu organizēt ir labāk nekā nedarīt neko, jo tā sabiedrībā tiek aktualizēta dzīvnieku aizstāvības ētika kaut virspusējā līmenī. Tas ir labāk nekā nedarīt neko – līdzīgi kā piketēt par to, lai neļautu vergus sist 5 reizes nedēļā, bet tikai 3 reizes. Bet man neder arī tās 3 reizes, jo pati verdzība nav pieņemama.

Man vienkārši nepatīk uzsaukumā saskatāmā doma, ka līdzšinējā kaušana neskaitās cietsirdīga.

Papildinājums: Rezultātā aizgāju uz piketu un izdalīju kaudzi ar bukletiem par dzīvnieku tiesībām.


Par līdzīgām lietām tepat:

Kas par desām ar labturību

Citur:

Animal welfarism isn’t working

Vegetarians give in to humanely raised meat

Publicējis Sandris

Cenšos vairot labestību pret dzīvniekiem. Par manu darbu un iespēju atbalstīt: http://patreon.com/Sndris

Pievieno komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s