• Par vistām – stāstīju Latvijas radio 1

Šorīt (2019.01.29.) biju tiešraidē redzams un dzirdams Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot”, kur runājām par vistām un viņu olām – pārsvarā par nesenu “greenwashing” / “humane-washing” tipa pētījumu, bet vārds tika dots arī vistu aizstāvības pusei. Mani gan tā īsti var dzirdēt tikai no 28:00 > šeit ieraksts. Stāstīju par industriju un dzīvnieku aizstāvju info-kariņu, standarta praksēm vistu audzēšanā – par būriem, par gailēnu macerāciju, “iztērēto” vistu de-populāciju u.c. lietām, par ko daudzi zina maz, arī par “vistocēna” laikmetu utt. Studijā vienmēr man nākas labu brīdi dziļi elpot, lai nomierinātu satraukumu, bet pēc tam jau aiziet kā pa sviestu (zemesriekstu, protams). Nākamreiz gan varbūt jāmēģina drosmīgāk “paņemt” sev vārdu, ja tas netiek tik ilgi dots. Raidījuma vadītājs Elvis Jansons teica, ka tiešraides video skatās ap 2000 cilvēku, bet radio tiešraidi klausās vairāk cilvēku nekā skatās “Panorāmu”! (nezinu, cik tas ir, bet pieņemsim, ka šokējoši daudz, haha). Plus vēl cilvēki, kas noklausās ierakstu. Pamatīga auditorija – pamatīga iespēja sasniegt cilvēkus, ko ceru, ka izdarīju, cik labi vien spēju kā vistu neoficiālais pārstāvis, heh. Traki jau viņām tur klājas.

Pēc raidījuma ieminējos par kādu ideju viena cita raidījuma producentei, kas turpat bija – un jau pēc divām nedēļām laikam būs jāiet vēlreiz uz LR1, pastāstīt par Darvinu un to, kā viņa atklājumi palīdz aizstāvēt dzīvniekus. Vai tas nav “Juhū!”? Bieži vien atliek tikai ieminēties cilvēkiem par savām idejām, draudzīgi pastāstīt par savām iecerēm un viss sāk notikt!

Sasodīts, ir tik laba sajūta, darot šo visu! Tik dažādas pieredzes, komforta zonas staipīšanai, jaunu lietu izzināšana, cilvēku iepazīšana, tāda satura radīšana, kam ir potenciāls padarīt pasauli kaut nedaudz labāku. Es patiešām ticu, ka tas ir iespējams, un nav cita veida, kā to darīt, jā vien pilnveidojot savas prasmes, esot disciplinētākam, proaktīvākam, drosmīgākam, radošākam, un atrodot arī pietiekami daudz telpas un laika rūpēm par sevi, protams.

Video: Džoja un Ronalds, baigie čomiņi, ko satiku un intervēju janvārī Maltā – viņiem (atšķirībā no teju visām “dējējvistām”) ir iespēja nodzīvot savu mūžu līdz tā dabiskam galam. Zootehnikuma sarunu ar Maltā dzīvojošo Irēnu, kas glābj vistas, var noklausīties šeit.

Publicējis Sandris

Cenšos vairot labestību pret dzīvniekiem. Par manu darbu un iespēju atbalstīt: http://patreon.com/Sndris

Pievieno komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s