Lietuvā kažokādu fermu aizliegums par soli tuvāk

🇱🇹 Priecīga #ZooZiņa: Lietuvas Seimā ar lielu pārsvaru atbalstīts priekšlikums virzīt izskatīšanai kažokādu industrijas aizliegumu: PAR – 78 deputāti, 28 atturējās, un tikai 9 – PRET.

Īsi pirms tam dzīvnieku aizstāvju organizācija “Tušti Narvai” (“Tukši būri”) pie parlamenta sarīkoja vairāku dienu akciju “Runā par dzīvniekiem”. Tās mērķis bija izstādes un sarunas veidā informēt deputātus par to, kā notiek kažokādu ieguve – dzīvnieku audzēšana un nogalināšana, un kāpēc tam jāpieliek punkts.

Akcijas laiks nav nejaušs – vēlā rudenī sākas dzīvnieku nogalināšana ne vien Latvijas, bet arī Lietuvas zvēraudzētavās jeb kažokādu fermās, kur nosmacē ap miljonu dzīvnieku.

Lai uzskatāmi parādītu, kā tas notiek, aktīvisti galvaspilsētas centrā atveda ne tikai video, kas filmēti kažokādu fermās, bet arī ūdeļu būrus un īstu gāzes kameru, kādās šos dzīvniekus nosmacē. Kāpēc tā dara, nevis uzreiz ar nazi? Jo tad, kad dzīvnieks izmisīgi cīnās par savu dzīvību, ar nazi var sabojāt vērtīgo kažokādu, tātad zaudēt peļņu… Bet baltā, uz pūkainas kažokādas uzliktā kastītē bija redzams arī nodīrāts dzīvnieciņš, kam blakus arī mierinošs teksts – “Nebaidies, šis veidots no silikona”.

Savukārt dzīvnieku aizstāvju baltie kombinezoni kopā ar gāzmaskām – tam būs iedvesmojušies akcijām, kas ar šādi ģērbtiem cilvēkiem notikušas Latvijā, vai ne?

Akciju apmeklēja gan mediji, gan politiķi – tas noteikti nāca par labu atbalstam likuma grozījumiem. Igaunija šovasar kļuva par pirmo Baltijas valsti, kur tas ir aizliegts – vai Latvija un Lietuva arī paspēs to vēl šogad?

Turam īkšķus un piedalāmies – iestājamies par dzīvniekiem!
Kažokādas pagātnē!

Foto: MB “Lumstera”, P. Peleckio.

Patika šī #ZooZiņa? Te ir vēl!

Publicējis Sandris

Cenšos vairot labestību pret dzīvniekiem. Par manu darbu un iespēju atbalstīt: http://patreon.com/Sndris

One thought on “Lietuvā kažokādu fermu aizliegums par soli tuvāk

Pievieno komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s